MENU

Eva Vrbková

Host Činohry

Ačkoliv se vyučila pánskou krejčovou, přitáhlo ji už v mládí divadlo, kterému se začala věnovat v brněnském Studiu Dům u režisérky Evy Tálské. Setkání s ní považuje pro sebe za zásadní a ovlivňující, ona to byla, kdo ji později přivedl do Divadla Husa na provázku, kde zahájila v roce 1997 svoji profesionální hereckou dráhu.

Připomeňme některé role, které zde hrála: Viktorka v Babičce, po ní nasledovaly Provazochodkyně v inscenaci Cirkus aneb Se mnou smrt a kůň, Eržika v Baladě pro banditu, Kněžna v Rusalce, Sutherland a Sarah Cushingová v adaptaci příběhů Sherlocka Holmese, významnou hereckou příležitost jí poskytl režisér Morávek v projektu Sto roků kobry (ztvárnila Nastasju Filipovnu v Idiotovi, Lízu v části nazvané Stavrogin je ďábel a Lízu Chochlapovou v Bratrech Karamazových).

S Činohrou Národního divadla spolupracuje již od roku 2009, kdy zde pohostinsky nastudovala a dosud hraje Živu v Zeyerově Radúzovi a Mahuleně, Lucy v Brechtově / Weillově Žebrácké opeře a Evu v představení Co se stalo když Nora opustila manžela.

FILM A TELEVIZE

Můžeme ji vidět také ve filmových a televizních rolích, kde nejčastěji spolupracuje ve filmech Roberta Sedláčka: Dana v Pravidlech lži, Eva v Mužích v říji a Iva ve filmu Rodina je základ státu, kde byla nominovaná na cenu filmové kritiky za rok 2011. Věnuje se také zpěvu a skládání písní.

ROZHOVORY

Eva Vrbková ve Studiu 6, Česká televize, 20. 7. 2013
Eva Vrbková: Bez mužů nejsme ženy, Glanc, 2011
Eva Vrbková: Poslala jsem rejžu do..., Instinkt, 3. 9. 2009

Více o umělci

Eva Vrbková vystupuje v inscenacích

SEZONA 2014/2015

Další členové souboru Činohra Národního divadla