MENU

Alena Štréblová

Členka Činohry

Vystudovala na DAMU Katedru alternativního a loutkového divadla (1991). Po studiích začínala nejprve v amatérském divadle A-studio Rubín pod vedením Ondřeje Pavelky (1983). Následně se přidalo hostování v dalších pražských divadlech - Divadlo Na Zábradlí, Studio Ypsilon, Národní divadlo. S Divadlem Sklep spolupracovala na inscenaci Amerika.

Zkušenosti má také s vedením různých divadelních dílen (spolupráce na Festivalu barokního divadla na Kuksu, dílny zaměřené na arteterapii ad.). 

Stálé angažmá získala během let v několika divadlech - v Divadle Komedie (např. hra Kvartet), později v Divadle Rokoko (např. Oresteia I – Agamemnón, kde hrála Klytaiméstru, Moliérův Don Juan). Dále se objevila na jevišti Divadla Na Zábradlí (Zázrak v černém domě), Strašnického divadla (Princ a vlaštovka), Divadla Illusion (Zasněžená romance), Divadla Archa (Kladivo na divadlo), Divadla v Řeznické (Tulení žena). Účinkovala také v inscenaci Cesta do Compostely v rámci Vyšehrátek na pražském Vyšehradě.

Od sezony 2016/2017 je novou posilou hereckého souboru Činohry. Na jevišti Národního divadla ji můžete vidět jako Hyppolitu v Shakespearově Snu čarovné noci. Na Nové scéně se nově objeví v převzaté roli Lucy v inscenaci Spolu/Sami.

Diváci ji zajisté znají i díky její filmové a televizní tvorbě - filmy Cesta z města, Krvavý román, Mazaný Filip, David či Zločin v Polné nebo seriály Vyprávěj či Případy 1. oddělení.


Alena Štréblová účinkuje v představeních

SEZONA 2016/2017

Alena Štréblová účinkuje v inscenacích

SEZONA 2016/2017

Další členové souboru Činohra Národního divadla