MENU

Činohra Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Činohra Stavovské divadlo

  1914

  Divadelní pohlednice z pohnuté doby... Režisér Robert Wilson zkouší ve Stavovském divadle nový projekt. Premiéra 30. dubna 2014.

  Více o inscenaci
 • Činohra Stavovské divadlo

  Les

  Nová inscenace ve Stavovském divadle. V režii Michala Dočekala hraje v hlavní roli Iva Janžurová.

  Nejbližší představení
 • Činohra Nová scéna

  Kvartýr

  Nová inscenace na Nové scéně. V hlavních rolích Natálie Řehořová, Jana Pidrmanová, Martin Pechlát ad.

  Nejbližší představení
 • Činohra Stavovské divadlo

  Zahradní slavnost

  Hra Václava Havla na jevišti Stavovského divadla. V hlavních rolích Martin Pechlát a Vladimír Javorský.

  Více informací
 • Činohra Stavovské divadlo

  Tartuffe Impromptu!

  Nová premiéra Činohry ND. Hrajeme ve Stavovském divadle v režii a úpravě Jana Nebeského.

  Více o inscenaci

16. 4. 2014

Česká beseda

Nový cyklus diskusí významných osobností zabývajících se českou a československou historií, který nese příznačný název Česká beseda.

Novinář a publicista Vladimír Kučera, průvodce populárním pořadem České televize Historie.cs, se na Nové scéně ND v několika odpoledních bude se svými hosty věnovat otázkám, spojeným s událostí, která na začátku 20. století proměnila náš svět a vytvořila to, čemu říkáme modernita – první světovou válkou. 

První díl se uskuteční již 28. dubna v 15.30 ve foyeru Nové scény. Vstup zdarma.

Další díl uvedeme 28. května ve stejné hodině i místě.

Více o České besedě 28. 4.

Proč vůbec vypukla první světová válka? Jaká byla předválečná nálada – la belle epoque – lidstvo bylo přesvědčeno, že v závěru 19. a v počátku 20. století dosáhlo svého vrcholu, a to jak v oblasti rozumu a technického pokroku, tak v umění, filozofii, ale nakonec i v oblasti sociální. Do filozofie pronikají nihilistické proudy a získávají podporu - Nietzsche: Bůh je mrtev! Vůbec se šíří ateismus a padlí kazatelé. Marxův Manifest nabývá na vlivu. Jako kontrast k la belle epoque se objevují hlasy, varující před válkou a všeobecným zmarem: nálada „fin de siecle“. A ostatně i obavy z všeobecné atmosféry. Mnohdy nejen u nás dostává vlastenectví rytmus a takt jakési těžkopádné České besedy. Mtatata.
Hosté: prof. Ivan Šedivý, prof. Jan Rychlík, prof. Stanislav Komárek, dr. Jiří Rak.


19. 12. 2013

Sledujte náš blog a facebook

Činohra žije na internetu. Sledujte každý den novinky na moderních komunikačních kanálech.

Na adrese www.cinohraND.cz najdete pohromadě všechny aktuality ze života činoherního souboru české první scény, o nichž si myslíme, že by Vás mohly zajímat. Fotografie, které mapují průběh zkoušení jednotlivých inscenací – tedy většinou od čtených zkoušek, přes aranžování až po výslednou podobu inscenace.

Více informací.

Budete mít možnost vidět scénické návrhy a porovnat jaký návrh byl nakonec realizován. Zveřejníme videoukázky inscenací z repertoáru. Výběr z novinářských recenzí k premiérám. Prezentace propojuje naše stávající profily na sociální síti facebook a náš youtube videokanál. Na webu budou pravidelně probíhat soutěže, kde si budete moci otestovat svéznalosti činohry a divadla vůbec.