MENU

Činohra Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Činohra Nová scéna

  Láska a informace

  Nová premiéra Činohry na Nové scéně - Režie Petra Tejnorová

  Více o premiéře
 • Činohra Nová scéna

  Spolu/Sami

  Nová premiéra Činohry na Nové scéně - Režie Daniel Špinar

  Více informací
 • Činohra Stavovské divadlo

  Modrý pták

  Nová premiéra Činohry ve Stavovském divadle - Režie Štěpán Pácl

  Více o inscenaci

1. 1. 2016

Nová krev se vrací

Zábor, Šaráda a Výprava... Tři jedinečné večery plné překvapení, které se pod hlavičkou Nové krve poprvé uskutečnily na podzim loňského roku, se vzhledem k velikému diváckému úspěchu na konci sezony opět vrátí a přinesou další nezapomenutelné zážitky!

Tak jsme společně nahlédli „do útrob“ všech tří budov Národního divadla. Ve Stavovském divadle jsme na vlastní kůži prožili Zábor, volnou rekonstrukci historické události, při níž Češi doslova vyrvali Stavovské divadlo německým hercům – a taky jsme se dozvěděli, co z toho pro ně vzešlo. Následovala Šaráda, zábavní pořad na Nové scéně, doslova estráda, kterou jsme se pokusili naznačit, jak také mohlo vypadat slavnostní otevření této budovy v roce 1983 (my ovšem víme, že ve skutečnosti vypadalo jinak…). Poslední večer byl doslova turistický – Výprava nás provedla historickou budovou od základních kamenů až po trigy, přičemž slavnostní zakončení se uskutečnilo přímo na jevišti.

 

Nová krev - Šaráda

Víc nebudeme prozrazovat – snad jen to, že k vidění byli herci v netradičních situacích, že diváci se ocitli tam, kde nikdy předtím, že stát na jevišti je úplně jiný pocit než se na něj jen dívat. Vy, kteří jste na večerech pod značkou Nová krev byli s námi, vzpomínejte, vy, kteří jste nemohli dorazit, nesmutněte, pro velký zájem budeme všechny tři akce opakovat!

Více info

 

Jediné tři termíny zážitkových večerů v roce 2016:

VÝPRAVA, 28.5. v 17 hodin, Národní divadlo

ŠARÁDA, 4.6. ve 20 hodin, Nová scéna

ZÁBOR, 26.6. v 18 hodin, Stavovské divadlo

Limitovaný počet vstupenek v prodeji od 1. ledna 2016.


1. 9. 2015

Sledujte náš blog a facebook

Činohra žije na internetu. Sledujte každý den novinky na moderních komunikačních kanálech.

Na adrese www.cinohraND.cz najdete pohromadě všechny aktuality ze života činoherního souboru české první scény, o nichž si myslíme, že by Vás mohly zajímat. Fotografie, které mapují průběh zkoušení jednotlivých inscenací – tedy většinou od čtených zkoušek, přes aranžování až po výslednou podobu inscenace.

Budete mít možnost vidět scénické návrhy a porovnat jaký návrh byl nakonec realizován. Zveřejníme videoukázky inscenací z repertoáru. Výběr z novinářských recenzí k premiérám. Prezentace propojuje naše stávající profily na sociální síti facebook a náš youtube videokanál. Na webu budou pravidelně probíhat soutěže, kde si budete moci otestovat svéznalosti činohry a divadla vůbec.

Více informací

Budete mít možnost vidět scénické návrhy a porovnat, jaký návrh byl nakonec realizován. Zveřejníme videoukázky inscenací z repertoáru. Výběr z novinářských recenzí k premiérám. Prezentace propojuje naše stávající profily na sociální síti Facebook a náš YouTube videokanál. Na webu budou pravidelně probíhat soutěže, kde si budete moci otestovat své znalosti činohry a divadla vůbec.