MENU

Činohra Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Činohra Stavovské divadlo

  Kámen

  Premiéra Činohry ve Stavovském divadle 28. & 29. května. V režii Michala Dočekala hrají K. Winterová, J. Preissová, L. Žáčková, A. Talacková a M. Pechlát.

  Více o premiéře
 • Činohra Stavovské divadlo

  Audience u královny

  Novinka Činohry ve Stavovském divadle. V hlavní roli královny Alžběty II. Iva Janžurová.

  Nejbližší představení
 • Činohra Nová scéna

  Zemětřesení v Londýně

  Činohra na Nové scéně. Hrají Jana Pidrmanová, Pavla Beretová, Magdaléna Borová, Jana Janěková ad.

  Více informací

21. 3. 2015

Blížící se derniéry

Do konce sezony se rozloučíme s několika činoherními tituly, čeká je už jen několik repríz, proto si je určitě nenechte ujít.

12. května vystoupí naposledy v titulní roli Tartuffa Karel Dobrý, nekonvenční inscenaci Tartuffe Improptu! nastudoval režisér Jan Nebeský a je plná hudby i humoru. V červnu uvedeme naposledy dva čechovovské tituly: 17. 6. Racka a 20. 6. Strýčka Váňu, oba v režii Michala Dočekala. Tyto inscenace by měl vidět každý opravdový milovník činohry, nejen pro to, že v nich září mnohé herecké hvězdy našeho souboru. 21. 6. uvedeme naposledy inscenaci Vladimíra Morávka Dokonalé štěstí aneb 1789 – tento „kapesní průvodce revolucemi“ je grandiózní koláží plnou kejklířů, zpěvů, bubenických čísel a výborných hereckých výkonů.


25. 8. 2014

Sledujte náš blog a facebook

Činohra žije na internetu. Sledujte každý den novinky na moderních komunikačních kanálech.

Na adrese www.cinohraND.cz najdete pohromadě všechny aktuality ze života činoherního souboru české první scény, o nichž si myslíme, že by Vás mohly zajímat. Fotografie, které mapují průběh zkoušení jednotlivých inscenací – tedy většinou od čtených zkoušek, přes aranžování až po výslednou podobu inscenace.

Budete mít možnost vidět scénické návrhy a porovnat jaký návrh byl nakonec realizován. Zveřejníme videoukázky inscenací z repertoáru. Výběr z novinářských recenzí k premiérám. Prezentace propojuje naše stávající profily na sociální síti facebook a náš youtube videokanál. Na webu budou pravidelně probíhat soutěže, kde si budete moci otestovat svéznalosti činohry a divadla vůbec.

Více informací

Budete mít možnost vidět scénické návrhy a porovnat, jaký návrh byl nakonec realizován. Zveřejníme videoukázky inscenací z repertoáru. Výběr z novinářských recenzí k premiérám. Prezentace propojuje naše stávající profily na sociální síti Facebook a náš YouTube videokanál. Na webu budou pravidelně probíhat soutěže, kde si budete moci otestovat své znalosti činohry a divadla vůbec.