MENU

Balet nás baví

Baletní dílny a semináře aneb Co se děje za oponou

Poodhalíme tajemství přípravy konkrétní baletní inscenace, vysvětlíme, ukážeme a zkusíte si sami… Balet Národního divadla připravil pro své malé (ale i velké) diváky specifické baletní dílny, které přiblíží jednu vybranou inscenaci z různých úhlů pohledu i profesí.
Pochopíte, o čem je titul, na který se chystáte do divadla. Setkáte se s tanečníky i členy inscenačního týmu. Možná budete překvapeni, kolik uměleckých profesí se podílí na přípravě konečného jevištního tvaru. Chcete-li včas vědět, kdy se bude konat další dílna, přihlaste se do Klubu přátel baletu.

Tutu je balerína!

V lednu proběhla premiéra nové baletní dílny s názvem Tutu je balerína. Nyní vás zveme na její reprízu. Nenechte si ujít příležitost setkat se s předními sólisty a dozvědět se něco navíc. Budeme se věnovat baletnímu kostýmu, jeho historii a vývoji, vlivu na taneční techniku a výsledný tvar divadelní inscenace. Ukážeme vám konkrétní kostýmní návrhy, povíme si, jak kostým vzniká, co ho inspiruje, ovlivňuje – ale i omezuje. Sami si zkusíte vytvořit svůj vlastní návrh. A na závěr? Jako obvykle vás čeká společný tanec pod vedením Adély Pollertové. Dílna se koná již příští týden, tak neváhejte!
Aktuální termín: 11. února 2017 v 16 hodin
Dílnu doporučujeme dospělým a dětem od 5 let.
Cena:
180 Kč
Kde: v prostorách Baletu ND, Anenské nám. 2, Praha 1
Rezervace nutné na: balet@narodni-divadlo.cz 
Kapacitu máme omezenou, proto neváhejte a přihlaste se včas!