MENU

Balet nás baví

Baletní dílny a semináře aneb Co se děje za oponou

Poodhalíme tajemství přípravy konkrétní baletní inscenace, vysvětlíme, ukážeme a zkusíte si sami… Balet Národního divadla připravil pro své malé (ale i velké) diváky specifické baletní dílny, které přiblíží jednu vybranou inscenaci z různých úhlů pohledu i profesí.
Pochopíte, o čem je titul, na který se chystáte do divadla. Setkáte se s tanečníky i členy inscenačního týmu. Možná budete překvapeni, kolik uměleckých profesí se podílí na přípravě konečného jevištního tvaru. Chcete-li včas vědět, kdy se bude konat další dílna, přihlaste se do Klubu přátel baletu.

Tutu je balerína!

Jde o novu dílnu, věnovanou baletnímu kostýmu, jeho historii a vývoji, vlivu na vývoj taneční techniky a divadelní inscenace. Budeme se věnovat konkrétním kostýmním návrhářům, ukážeme si, jak kostým vzniká, co ho inspiruje, ovlivňuje ale i omezuje. Příkladem bude inscenace Malé mořské víly, v nížvýprava hraje dominantní úlohu, budeme se však věnovat i světu klasických balerín neboli tutu. V neposlední řadě si i vy zkusíte vytvořit svůj vlastní kostýmní návrh. Samozřejmě se setkáte s našimi předními sólisty a též s reálnými kostýmy z různých inscenací.
Aktuální termín:  21. ledna 2017 od 16. 00
Dílnu doporučujeme dospělým a dětem od 5 let.
Cena: 180 Kč
Kde: v prostorách Baletu ND, Anenské nám., Praha 1
Rezervace nutné na: balet@narodni-divadlo.cz