MENU

Balet nás baví


Baletní dílny a semináře aneb Co se děje za oponou

Poodhalíme tajemství přípravy konkrétní baletní inscenace, vysvětlíme, ukážeme a zkusíte si sami… Balet Národního divadla připravil pro své malé (ale i velké) diváky specifické baletní dílny, které přiblíží jednu vybranou inscenaci z různých úhlů pohledu i profesí.
Pochopíte, o čem je titul, na který se chystáte do divadla. Setkáte se s tanečníky i členy inscenačního týmu. Možná budete překvapeni, kolik uměleckých profesí se podílí na přípravě konečného jevištního tvaru. Chcete-li včas vědět, kdy se bude konat další dílna, přihlaste se do Klubu přátel baletu.

Aktuálně

Vivat Čajkovskij!

Seznámíme se s životem a osobností Petra Iljiče Čajkovského, stejně tak s jeho tvorbou, která je pro nás všechny  neodmyslitelně spojena s trojicí baletů Labutí jezero, Louskáček a Šípková Růženka. Těšit se můžete na ukázky v podání sólistů Baletu ND, na různé praktické úkoly a samozřejmě na Adélu Pollertovou, která dílnou provází. Dílny jsou určeny dětem od 8 let a rádi přivítáme i jejich rodiče nebo prarodiče.

Termín: 28. září 2014 v 15.00
Kde: v prostorách Baletu ND, Anenské nám. Praha 1
Cena: 180 Kč
Rezervace nutné na e-mailu: balet@narodni-divadlo.cz
Kapacitu máme omezenou, proto neváhejte a přihlaste se včas! Těšíme se na vás!

Pro mladší děti připravujeme dílnu na říjen!

Prohlédněte si fotogalerii a videa z předchozích baletních dílen, které jsme věnovali baletům Šípková Růženka, Don Quijote, Giselle, Zlatovláska i z dílny Vivat Čajkovskij!. Fotogalerie.