MENU

Balet nás baví

Baletní dílny a semináře aneb Co se děje za oponou

Poodhalíme tajemství přípravy konkrétní baletní inscenace, vysvětlíme, ukážeme a zkusíte si sami… Balet Národního divadla připravil pro své malé (ale i velké) diváky specifické baletní dílny, které přiblíží jednu vybranou inscenaci z různých úhlů pohledu i profesí.
Pochopíte, o čem je titul, na který se chystáte do divadla. Setkáte se s tanečníky i členy inscenačního týmu. Možná budete překvapeni, kolik uměleckých profesí se podílí na přípravě konečného jevištního tvaru. Chcete-li včas vědět, kdy se bude konat další dílna, přihlaste se do Klubu přátel baletu.

Baletní dílna Timeless

SETKÁNÍ S BALETEM – PRO VŠECHNY OD 12 LET
Vzhledem k premiéře Baletu Timeless jsme připravili netradiční projekt v rámci cyklu Balet nás baví. Tentokrát je určen dospělým divákům, starším dětem či mladistvým, případně studentům či školním nebo zájmovým kolektivům.
Představíme si osobnosti choreografie George Balanchina a Glena Tetleyho, uvedeme vás do kontextu. Seznámíme vás s pojmem neoklasika, a to samozřejmě hlavně díky tanečním ukázkám
v podání předních sólistů Baletu ND. Zabývat se budeme i Svěcením jara, které nabízí mnoho témat
a symbolů.
Přijďte za námi na baletní sál, budeme balancovat mezi odbornějším charakterem a zábavným – emotivním setkáním s baletem.
Balet nás baví!

Dílnu doporučujeme dospělým a dětem od 12 let.
Cena: 180 Kč
Kde: v prostorách Baletu ND, Anenské nám. 2, Praha 1
Rezervace nutné na: balet@narodni-divadlo.cz
Kapacitu máme omezenou, proto neváhejte a přihlaste se včas!

Aktuální termín: 22. října 2017 v 16.00

Baletní dílna / Tutu je balerína

Zveme vás na reprízu dílny Tutu je balerína, věnovanou baletu z hlediska kostýmu, jeho historii a vývoji, vlivu na vývoj taneční techniky a divadelní inscenace. Budeme se věnovat konkrétním kostýmním návrhářům, ukážeme si na tanečních ukázkách, jak kostým vzniká, co ho inspiruje, ovlivňuje – ale i omezuje. V neposlední řadě si i vy zkusíte vytvořit svůj vlastní kostýmní návrh. Samozřejmě se setkáte s našimi předními sólisty a též s reálnými kostýmy z různých inscenací.

Dílnu doporučujeme dospělým a dětem od 6 let.
Cena: 180 Kč
Kde: v prostorách Baletu ND, Anenské nám. 2, Praha 1 
Rezervace nutné na: balet@narodni-divadlo.cz 
Kapacitu máme omezenou, proto neváhejte a přihlaste se včas! 

Aktuální termín: 5. listopadu 2017 v 16:00 hodin 

Ukázka z minulé baletní dílny