MENU

Balet nás baví


Baletní dílny a semináře aneb Co se děje za oponou

Poodhalíme tajemství přípravy konkrétní baletní inscenace, vysvětlíme, ukážeme a zkusíte si sami… Balet Národního divadla připravil pro své malé (ale i velké) diváky specifické baletní dílny, které přiblíží jednu vybranou inscenaci z různých úhlů pohledu i profesí.
Pochopíte, o čem je titul, na který se chystáte do divadla. Setkáte se s tanečníky i členy inscenačního týmu. Možná budete překvapeni, kolik uměleckých profesí se podílí na přípravě konečného jevištního tvaru. Chcete-li včas vědět, kdy se bude konat další dílna, přihlaste se do Klubu přátel baletu.

Aktuálně

Tentokrát pro malé (i s velkými) diváky

Říjnová dílna Vivat Čajkovskij je určena pro malé diváky (s doprovodem). Uzpůsobili jsme náplň dílny tak, aby i naši malí diváci byli připraveni na zhlédnutí Čajkovského baletů Labutí jezero, Louskáček a Šípková Růženka. Přítomní dospělí se pak jako bonus dozvědí něco o Čajkovského návštěvě Prahy, o pocitech, které měl při psaní čokoládových variací či další zajímavosti z his-torie i zákulisí baletu. Těšit se můžete na ukázky v podání sólistů Baletu ND, na různé praktické úkoly a samozřejmě na Adélu Pollertovou, která dílnou provází.

Dílny jsou určeny dětem od 4 let a rádi přivítáme i jejich rodiče nebo prarodiče.

Aktuální termín: 19. října 2014 (čas bude upřesněn)
Kde: v prostorách Baletu ND, Anenské nám. Praha 1.
Cena: 180 Kč
Rezervace nutné na e-mailu: balet@narodni-divadlo.cz
Kapacitu máme omezenou, proto neváhejte a přihlaste se včas!

Prohlédněte si fotogalerii a videa z předchozích baletních dílen, které jsme věnovali baletům Šípková Růženka, Don Quijote, Giselle, Zlatovláska i z dílny Vivat Čajkovskij!. Fotogalerie.