MENU

Balet nás baví

Jak se mám obléknout do divadla?

Návštěvník divadla by měl být oblečen ve společenském oděvu.

Jak se dostanu do divadla? A kde se dá zaparkovat?

Popis cesty a informace o parkingu pro každou z budov Národního divadla najdete v tomto odkazu.

Je v divadle šatna a kolik stojí?

V Národním divadle (historická budova) je umístěno 5 šaten určených k odkládání oděvů, zavazadel, příp. dalších věcí návštěvníků divadla, a to – centrální šatna v suterénu, 1. galerie vlevo a vpravo, 2. galerie vlevo a vpravo. Ve Stavovském divadle jsou umístěny 3 šatny, a to – centrální šatna v suterénu, 1. galerie a 2. galerie. Ve Státní opeře jsou šatny jak v přízemí, tak na I. i II. balkoně, vždy vlevo a vpravo. Pokud mají návštěvníci vstupenky do lóže, mohou si odložit přímo tam. Na Nové scéně je 1 centrální šatna za kavárnou NONA v 1. patře. Všechny šatny jsou zdarma.

Smí se během představení fotografovat?

Je nám líto, ale jakékoli pořizování zvukových a obrazových záznamů z představení je přísně zakázáno.

Může představení navštívit vozíčkář?

Budovy Národního divadla mají přístupy a v každém hledišti jsou vyhrazena místa pro osoby s omezenou schopností pohybu. V každém případě doporučujeme domluvit návštěvu handicapované osoby již při zakoupení vstupenky. Obchodní oddělení Vám rádo poradí, jak dál postupovat. Pod tímto odkazem najdete u každé z budov popis cesty a místa vyhrazená pro handicapované.

Jakým způsobem si mohu koupit vstupenku?

Vstupenky si můžete zakoupit v pokladnách v Národním divadle, ve Státní opeře, u Stavovského divadla nebo na Nové scéně. Můžete si je zakoupit také přes internet - nákup vstupenky on-line začněte výběrem představení v programu

Která místa jsou nejvhodnější pro malé děti?

Obecně platí, že nejlepší místa pro dětské diváky jsou ta, ze kterých je dobře vidět na jeviště, a zároveň se dají bez obtíží kdykoli opustit. Z toho důvodu doporučujeme se při koupi vstupenek zajímat o místa na krajích řad v přízemí a v prvních dvou řadách na 1. balkoně, a také v lóžích v přízemí na 1. a 2. pořadí.