MENU

Představení sezony 2016/2017

Jaká bude příští sezona pro náš soubor? Čekají nás tři premiéry - a ne jen tak ledajaké!

První z premiér bude věnovaná známé pohádce Hanse Christiana Andersena Malá mořská víla. O její převedení do „jazyka“ tanečního divadla se postará stejný inscenační tým jako v roce 2013 v rámci úspěšného Krabata – Čarodějova učně. Choreograf Jan Kodet, režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský (SKUTR), scénograf Jakub Kopecký a kostýmní výtvarnice Alexandra Grusková. Původní originální hudební předloha bude zkomponována Zbyňkem Matějů. S trochou nadsázky se tedy dá říci, že se jedná o autorský dánsko-česko-slovenský projekt. Premiéra se uskuteční 10. 11. 2016 ve Stavovském divadle.
S další premiérou se 2. 3. 2017 přeneseme do historické budovy Národního divadla. Za poněkud tajemným titulem „Multiplicity. Forms of silence and Emptiness.“ se skrývá hold Johannu Sebastianu Bachovi, geniálnímu novátorskému skladateli a citlivému zranitelnému člověku. O choreografii se postaral španělský choreograf Nacho Duato, který patří již velmi dlouho k nejproslulejším světovým tvůrcům moderního tanečního divadla.
Třetí novinka sezony bude mít svou premiéru na Nové scéně 15. 6. 2017 a bude ve znamení loučení. Přesně po 15 letech působení v čele baletního souboru Národního divadla se umělecký šéf Petr Zuska rozloučí s tímto postem, a to vskutku velkolepě. Jeho nová premiéra Sólo pro nás dva v sobě propojuje více rovin najednou. Může být sólem pro vztah mezi mužem a ženou. Sólem pro člověka a jeho démona skrytého někde uvnitř. Sólem pro dospělého a malé dítě, kterým kdysi byl, a které někde po cestě ztratil. Je to rovněž sólem pro Petra Zusku – odcházejícího a Filipa Barankiewicze – přicházejícího uměleckého šéfa, kterému brzy po této premiéře soubor předá. A v neposlední řadě se jedná o sólo pro Jaromíra Nohavicu a Beatu Bocek, dva současné skvělé muzikanty a zpívající básníky, kteří se svou individuální tvorbou přirozeně ocitají na rozhraní polské a české identity a duše.