MENU

Oliver Twist a Carmina Burana k 70. výročí narození české choreografky a pedagožky Ivanky Kubicové.

Taneční konzervatoř hl. m. Prahy uvádí 26. 5. ve Stavovském divadle představení k 70. výročí narození české choreografky a pedagožky Ivanky Kubicové.

Slavnostní večer otevře balet Oliver Twist francouzské choreografky  Bérangère Andreo, která převyprávěla známý román do taneční řeči.  Slavný román Charlese Dickense vypráví příběh devítiletého chlapce, který se setkává s chudobou a špatným zacházením, ale který přes všechny peripetie nakonec zakusí lásku a nalezne štěstí v nové rodině.

V druhé části zazní fascinující hudba Carla Orffa. V choreografii oslavenkyně, choreografky Ivanky Kubicové zatančí žáci Taneční konzervatoře hl. m. Prahy scénickou verzi tohoto díla. Představení zachovává základní myšlenku hudebního skladatele, pohyb vychází z kořenů lidového tance a přirozeného pohybu. Celé dílo uvádí postava Smrtky, jež za sebou vede procesí smrtelníků. Týž obraz se opakuje v závěru díla, kdy se znovu vrací úvodní píseň. Mezi těmito dvěma procesími se odehraje celá mozaika obrazů a nálad, v nichž se objevují různé postavy – žebraví mniši, pijáci v taverně, karbaníci, trhovci, ženy, báby, dívky a chlapci a ovšem Smrtka, do jejíž náruče, od momentu našeho zrození, pomalu spějeme…