MENU

Noc s Andersenem v Národním divadle

Národní divadlo se letos poprvé zapojí do úspěšného projektu Noc s Andersenem.

17. ročník populární aktivity se uskuteční z pátku 31. března na sobotu 1. dubna 2017. Národní divadlo tak spolu s více než tisícovkou zúčastněných institucí po celém světě oslaví výročí Andersenova narození a Mezinárodní den dětské knihy.

Repertoár Baletu Národního divadla nabízí hned dva tituly na motivy H. Ch. Andersena (Sněhová královna a Malá mořská víla). A právě soubor Baletu spolu se souborem Činohrou připravili společný program na celou noc! I když její součástí nebude návštěva divadelního představení, program bude pestrý! Děti se mohou ponořit do divadelního světa. Spolu s Malou mořskou vílou mohou objevovat tajemnou podmořskou říši i lákadla života na souši, mohou tančit, hrát, povídat si, vyrábět, číst a poslouchat – to vše i s tanečníky a herci Národního divadla.

Návštěvníci zažijí večerní atmosféru tanečních sálů v sídle Baletu ND, v bývalém Anenském klášteře, před půlnocí pak skupina dětských návštěvníků vyrazí hledat Malou mořskou vílu a noc prožije v setmělém Stavovském divadle! 

Společně si připomeneme, jak důležité je vést děti k četbě, k literatuře a potažmo i k umění.

Akce vzniká v rámci doprovodných projektů ND+ a Balet nás baví.

Chcete se zapojit? Vítáme všechny zvědavé diváky-čtenáře ve věku 8 – 14 let (dospělý doprovod podmínkou)!
Více informací a přihlášky na nocsandersenem@narodni-divadlo.cz 
Kapacita je omezena, vstup jen na základě potvrzené rezervace.