MENU

Naše mecenáška, paní Dadja Altenburg-Kohl, převzala ocenění ministra kultury

V pátek 27. února 2015 se v historické budově Národního divadla uskutečnil v rámci festivalu proti totalitě Mene Tekel slavnostní ceremoniál, během něhož ministr kultury Mgr. Daniel Herman udělil sedm nových ocenění – Dáma, Rytíř a Mecenáš české kultury.

Titul Dáma české kultury si odnesly zpěvačka Marta Kubišová a spisovatelka Magdalena Horňanová. Rytířem české kultury byli pasováni sochař Olbram Zoubek, spisovatel Jiří Stránský, básník Zdeněk Rotrekl (in memoriam) a sochař Jaroslav Šlezinger (in memoriam).
Mecenášem české kultury pak byla jmenována paní Dadja Altenburg-Kohl, členka Mecenášského klubu Národního divadla. Titul Mecenáš české kultury může obdržet jak osoba, tak i instituce, která významnou měrou podporuje umělecké projekty a památky. Podle ministra kultury Mgr. Daniela Hermana by toto ocenění mohlo inspirovat další dárce a přispět tak k větší podpoře například scénického či výtvarného umění.
Cena není spojena s finančním ohodnocením, tvoří ji kovová medaile s odznakem v etui a diplom. „Ocenění je především společenským uznáním a holdem těmto obdivuhodným – statečným i velkorysým osobnostem," vysvětluje ministr Herman.