MENU

Národní divadlo dětem

Představujeme vám nabídku titulů Národního divadla vhodné pro rodiny s dětmi. U každého titulu uvádíme minimální doporučený věk diváků. Na dopolední a odpolední představení platí 20% sleva pro děti do 15 let, kterou lze uplatnit v pokladnách i při online nákupu.

Při návštěvě divadla mohou studenti a mladí diváci do 26 let využít také 50% slevu na vyhrazená místa na všechna představení ND. Více o slevě zde.

.....................................................

Opera

Jeníček a MařenkaJeníček a Mařenka
5+, Státní opera
Režisérem Jeníčka a Mařenky je Matěj Forman, známý našemu publiku především jako autor magických scénografií ke Krásce a zvířeti nebo k Čarokraji. Pohádkovou operu pro celou rodinu hrajeme v češtině.

Příhody lišky Bystroušky
8+, Národní divadlo
Co se všechno stalo, když si revírník přinesl z lesa malou lišku, jak rostla a získala zase volnost. Taky o starostech pana učitele s láskou, vzpomínání pana faráře a o tom, jak revírník zase potkal lišku.

Prodaná nevěsta
8+, Národní divadlo
Když se Jeníkovi a Mařence v jejich lásce postaví do cesty dohazovač Kecal s koktavým nápadníkem Vaškem, musí Jeník Kecalovy kejkle přelstít a zachránit společné štěstí. To vše zpestří vystoupení komediantů.

Čert a KáčaČert a Káča
6+, Národní divadlo
Roztomilá pohádková opera o nebojácné Káče, vychytralém ovčáku Jirkovi a oklamaném čertu Marbuelovi v již klasické inscenaci výtvarníka Adolfa Borna.

Jakobín
8+, Národní divadlo
Návrat do školních lavic i dávno zašlých časů v rozehrané inscenaci plné situační komiky i vroucích vyznání.

Rusalka
8+, Státní opera
Jímavý příběh vodní víly, kterou z hlubin vyvedla touha po lásce, uvádíme v inscenaci režiséra oblíbených filmových pohádek Zdeňka Trošky.

Lazebník sevillský
12+, Státní opera
Lazebník Figaro suverénně vládne nejen břitvou, ale i skvělým vtipem, s nímž pomůže získat hraběti Almavivovi jeho milovanou Rosinu. Uvádíme v italštině s českými titulky.

 

Činohra

Modrý pták
10+, Stavovské divadlo
Nejznámější text vlámského symbolisty, nositele Nobelovy ceny Maurice Maeterlincka, je jednou z nejpůsobivějších alegorií světové literatury, a proto promlouvá jak k dospělému, tak dětskému divákovi.

Strakonický dudák
10+, Národní divadlo
Nejslavnější hra českého klasika Josefa Kajetána Tyla v režii J. A. Pitínského. Báchorka určená dospělým i dětem.

Balet

Čarodějův učeň
8+, Národní divadlo
Taneční představení, ve kterém tvůrci oživují téma staré lužickosrbské legendy z přelomu 17. a 18. století.

Labutí jezero
8+, Státní opera
Slavný Čajkovského titul je symbolem klasického baletu. Krásná Odetta, začarované jezero plné labutí, zlý Rudovous a statečný Princ.

Louskáček a Myšák Plyšák
5+, Národní divadlo
Nová inscenace známého baletu P. I. Čajkovského v choreografii Petra Zusky. 

Sněhová královna
7+, Státní opera
Baletní premiérou sezony 2015/16 ve Státní opeře bude známá pohádka podle H. Ch. Andersena, tentokrát v choreografii Michaela Cordera.

Oliver Twist
8+, Stavovské divadlo / Bohemia Balet
Děj literární předlohy poskytuje celou řadu dramaticky vypjatých situací, které podobně, jako charakterově vyhraněné postavy, jsou vhodné k tanečnímu vyjádření. 

 

Nová scéna

Malý princ
12+ , Laterna magika na Nové scéně
Na motivy pohádkového románu Antoina de Saint-Exupéryho.
Naše inscenace kombinuje scénografii na principu polyekranu s činohrou, tancem, hudbou, zpěvem a filmovými projekcemi a rozvíjí naplno principy Laterny magiky.

Podivuhodné cesty Julese Verna

Podivuhodné cesty Julese Verna12+, Laterna magika na Nové scéně
Co se stane, když se tým filmařů z počátku 20.století vedený roztržitým režisérem rozhodne zpracovat osudy hrdinů Julese Verna? A co když do natáčení zasáhne sám proslulý autor a jeho autoritativní manželka? Nový projekt Laterny magiky se volně inspiruje slavnými romány Julese Verna, především Tajuplným ostrovem.

Kouzelný cirkus

6+, Laterna magika na Nové scéně
Vstupte do našeho zázračného cirkusu, v němž můžete putovat za tajemnou krásou Venuše a prožít přitom spoustu dobrodružství.

Vidím nevidím

Vidím nevidím5+, Laterna magika na Nové scéně
Laterna magika se znovu představuje jako divadlo vizuálních zázraků. V inscenaci pro celou rodinu vypráví příběh o malé Agátce a jejím fantazijním světě, v němž se i všednodenní události mění ve vzrušující dobrodružství.

Miniopery
5+, Dětská opera Praha na Nové scéně
Budulínek, Karkulka, O dvanácti měsíčkách a Šípková Růženka – miniopery autorů Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka v podání Dětské opery Praha.
Jedeme vlakem

5+, Dětská opera Praha na Nové scéně
Volné pokračování Minioper autorů Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.

Sleva pro děti do 15 let
Nově nabízíme 20% slevu pro děti do 15 let na dopolední a odpolední představení. Nárok na slevu se prokazuje při vstupu do divadla, 

nikoliv při nákupu vstupenky. Sleva se nevztahuje na pronájmy, hostující soubory a speciální projekty pro školy.

Další projekty určené dětem

Tvůrčí dílny

S dětmi se můžete zúčastnit také různých tvůrčích dílen, které se konají před nebo po skončení představení. Charakter dílen, doporučený věk dětí a nejbližší termíny najdete zde.

Opera nás baví

Dětská opera Praha představuje na scénách Národního divadla slavné epochy operního žánru. Více informací

Balet nás baví

Zvláštní projekt Baletu ND určený všem milovníkům tanečního umění. Pravidelně pořádáme baletní dílny určené především dětem.
Více informací

Hurá do Opery!

Projekt pro děti základních a mateřských škol. Cyklus školních představení zaměřený na domácí a světová operní díla, vždy zpestřený dalšími poznatky z divadelního světa. Více informací