MENU

Michal Dočekal zvolen prezidentem UTE

V neděli 15. 11. 2016 proběhlo ve vídeňském divadle Volkstheater generální zasedání Unie evropských divadel (UTE), v jehož rámci byl novým prezidentem zvolen ředitel Činohry ND Michal Dočekal.

Michal DočekalMichal Dočekal naváže na práci svého předchůdce Ilana Ronena, ředitele Izraelského národního divadla Habima. Funkční období prezidenta UTE je dvouleté a může být o jedno období prodlouženo. 

Michal Dočekal ke svému zvolení řekl: "Unie evropských divadel, založená Giorgio Strehlerem a Jackem Langem, sdružuje 18 významných divadel napříč celou Evropou – od Osla přes Vídeň po Řím a od Frankfurtu přes Moskvu do Athén. Být zvolen jejím prezidentem není jen velká čest a závazek, ale i ocenění práce celého Národního divadla a jeho místa v mezinárodním kontextu."

Činohra ND je členem UTE od roku 2009 a v rámci svého členství se podílela na řadě společných projektů – např. mezinárodní projekt Emergency Entrance, účastnila se mezinárodních festivalů v členských divadlech – v Kluži, v Remeši, v Bělehradě atd. Na další společný projekt v rámci UTE se chystá – bude jím nultý ročník mezinárodního festivalu Cross roads / Křižovatky, který je plánován na podzim 2016 v Praze.

Všichni členové Unie Evropských divadel také vyjádřili své hluboké pohnutí nad tragickými událostmi v Paříži.

Unie evropských divadel