MENU

Máme nový baletní sál!

Slavnostní otevření nového baletního sálu se konalo ve středu 27. srpna 2014.

Soubor Baletu ND má od těchto dnů lepší podmínky pro zkoušení nových inscenací i pro své tréninky. Část Anenského areálu na Starém Městě, ve kterém Balet ND sídlí, je po rekonstrukci. Nové prostory vznikly přestavbou původního skladu kostýmů, která započala v roce 2013. Tanečníci mají k dispozici nový baletní sál, šatny i zázemí. Soubor Baletu ND má dnes 82 členů a hraje na čtyřech scénách okolo 150 představe­ní ročně.

Slavnostní otevření nového sálu se konalo za přítomnosti ředitele ND Doc. MgA. Jana Buriana, ředitele technicko - provozní správy ND Ing. Václava Peloucha, uměleckého šéfa Baletu ND Petra Zusky, celého baletního souboru a mnoha dalších hostů. 

Ředitel Národního divadla Jan Burian při slavnostním otevření prostor připomněl, že málokdo z diváků si uvědomuje, jak náročná je práce tanečníků a jak krátký je jejich profesní život, a že krátký umělecký výkon na jevišti je vystřídán pro mnohé neuvěřitelnou dřinou. „Věřím, že se nám podaří zlepšit i vaše odměňování, aby nejen pracovní prostředí, ale i gáže byly aspoň na středoevropské úrovni,“ řekl ředitel.