MENU

Děti z domova v Krásné Lípě na návštěvě představení Laterny magiky

Tanečníci Laterny magiky pozvali na dvě sobotní představení inscenace Kouzelný cirkus mladé diváky z Dětského domova Krásná Lípa. Na návštěvu odpoledního programu 4. a 11. října dorazily skupinky s hodinovým předstihem, aby se mohla uskutečnit také prohlídka v zákulisí Nové scény. Po představení se pak děti ještě po každé krátce setkaly s tanečníky na jevišti.

Akce se uskutečnila z iniciativy členky souboru Laterny magiky Sandry Danielové, která své kolegy motivovala. „O Dětském domově v Krásné Lípě jsem se dozvěděla od svého dlouholetého kamaráda Matěje Rychlého, který je reportérem TV Prima a tento dětský domov podporuje už několik let. Snaží se jim pomáhat, dělá sbírky, vozí dětem pozornosti. Když jsem přemýšlela, jak také pomoci, napadlo mě, že my tanečníci děláme naši práci s radostí a že se s nimi můžeme o trochu té radosti podělit, když je pozveme do divadla.“ Z návštěvy dětí na Nové scéně vznikla také pro Primu krátká zpravodajská reportáž.

Pro většinu dětí byla návštěva představení jejich prvním setkáním s divadlem a v každém případě prvním setkáním s tancem na jevišti. Po první návštěvě byli inscenací a atmosférou v divadle tak nadšeni, že chtěli jet druhý víkend znovu a jak s úsměvem vyprávěla jedna z jejich vychovatelek, už dlouho se její svěřenci nechovali tak vzorně jako v týdnu před druhou návštěvou. Návštěvníky provedl zákulisím šéf souboru Pavel Knolle, děti se dozvěděly o historii souboru Laterny magiky, mohly podívat i do technického zázemí, odkud se promítá film, nebo si v kostymérně vyzkoušet masky. Návštěva takto vděčného publika je výjimečná i pro samotné tanečníky. „Tanečníkům se hned hraje lépe, když vidí, že jsou tu nadšení diváci, kteří by se jinak na takové představení vůbec nedostali. Sami máme obrovskou radost, když máme vnímavé publikum a děti jsou neuvěřitelně vděčné,“ uzavírá Sandra.

Fotografie najdete na našem profilu na Facebooku.