MENU

Co je u nás nového?

Do nové sezony vstupujeme jako 83 členný soubor. Po prázdninách nastalo několik změn, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Giovanni Rotolo se od sezony 2016/2017 stal prvním sólistou Baletu ND. Na post sólistky postoupila Monika Hejduková, demisólisty se stali Alexandra Pera, Marina Zhukovskaya a Patrik Holeček

Co se týče nováčků, opět se naše baletní rodina rozrostla o několik zahraničních a jedno české jméno. Vítáme mezi sebou Annu Novotnou, absolventku Taneční konzervatoře hl. města Prahy. Ze Slovenského národního baletu k nám přichází dva tanečníci: původem Američanka Abigail Bushnell, která na své profesní dráze získala zkušenosti také v Semperoper v Drážďanech nebo Joffrey Ballet v Chicagu, a Angličan Samuel Price. Další posilou je Olga Bogoliubskaia, ruská tanečnice, přicházející z Baletní akademie při Velkém divadle v Moskvě a z MCHATU. Početnou, temperamentní a milou italskou frakci v našem souboru posílí teprve devatenáctiletý Danilo Lo Monaco, rodák z Palerma, absolvent milánské baletní školy při La Scale. Z Bayarisches Staatsballett II přichází Simon Jones (který je původem z Austrálie).