MENU

Ceny Thálie 2014 pro Národní divadlo

Významné divadelní ocenění obdrželi sólisté Národního divadla Tereza Podařilová a Aleš Briscein a za celoživotní mistrovství byly oceněny Dagmar Ledecká a Blanka Bohdanová. Blahopřejeme!

V sobotu 28. března 2015 byly v Národním divadle v Praze slavnostně předány prestižní divadelní Ceny Thálie za rok 2014. Mezi oceněnými byli také umělci Národního divadla.

Za mimořádný jevištní výkon v oboru balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr získala Cenu Thálie první sólistka Baletu Národního divadla Tereza Podařilová. Cenu obdržela za roli Markýzy de Merteuil v inscenaci baletu Valmont.

Za mimořádný jevištní výkon v oboru opera získal Cenu Thálie Aleš Briscein, a to za roli Jaroměra v inscenaci opery Zdeňka Fibicha Pád Arkuna.

Cenu za celoživotní mistrovství v oboru balet získala Dagmar Ledecká, dlouholetá sólistka Baletu Národního divadla. Jevištní role a fotografie Dagmar Ledecké najdete na archivních stránkách Národního divadla.

 

 

 

Cenu za celoživotní mistrovství v oboru činohra získala Blanka Bohdanová, dlouholetá členka Činohry Národního divadla. Jevištní role a fotografie Blanky Bohdanové najdete na archivních stránkách Národního divadla.