MENU

Barytonista Anton Keremidtchiev poprvé jako Simon Boccanegra v Národním divadle

Po dva říjnové večery se na jevišti Národního divadla představí Anton Keremidtchiev v roli Simona Boccanegry, poprvé již tento pátek 17. října od 19.00.

Bývalý sólista Staatstheater Darmstadt exceloval v rolích jako jsou Giorgio Germont (La traviata), Sharpless (Madama Butterfly), Pizarro (Fidelio), Escamillo (Carmen), Jago (Otello) nebo Klingsor (Parsifal). Od roku 2003 pracuje na volné noze a od té doby debutoval na jevištích mnoha světových operních domů – Komische Oper Berlin, Finská národní opera, Frankfurtská opera, Státní opera Hamburg a další.

Spolupracoval s dirigenty mezinárodního renomé jako jsou například James Conlon, Adam Fischer nebo Lothar Zagrosek. V posledních dvou letech úspěšně ztvárnil roli Telramunda (Lohengrin), kterou zpíval v Dortmundu, Toulonu, Vilniuse, Budapešti, Grazu, Basileji a ve Slovenském národním divadle v Bratislavě.

V pátečním představení se představí pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka a po boku sólistů Opery Národního divadla Marie Kobielske, Richarda Haana, Jiřího Sulženka a dalších.