MENU

Balet jede!

Balet Národního divadla se ve dvou týdnech vydal na dva velmi úspěšné zájezdy. Prvním bylo představení Sólo pro tři v Brně a dalším složený večer v rámci Bodensee Festivalu v německém Friedrichshafenu.

Velký návrat. I tak by se dalo charakterizovat představení v Brně. Soubor Baletu Národního divadla se totiž v moravské metropoli představil po dlouhých 11 letech, tentokrát s představením svého uměleckého šéfa Petra Zusky Brel - Vysockij - Kryl /Sólo pro třiA návrat to byl opravdu vydařený. Závěrečné ovace ve stoje nebraly konce. Děkujeme, Brno! 

Solo pro tri Brno

Na Festivalu "Böhmen am See" v německém Friedrichshafenu se soubor Baletu představil ve dvou večerech (společně s Hradišťanem). Na programu byla Mahlerova I. symfonie (choreografie P. Zuska), koncert Hradišťanu + Ej lásko (choreografie P. Zuska) a Polní mše Bohuslava Martinů (choreografie J. Kylián). Společně s Baletem vystoupil sólista Opery ND Ivan KusnjerKühnův mužský sbor a orchestr Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz pod vedením dirigenta Václava Zahradníka. Obě představení zaznamenala velký úspěch! 

Bodensee Festival - balet